Огляд, статті
Команда СП EGIS презентувала звіт щодо діагностики руйнувань від війни в межах Чернігівської області

126Експерти спільного підприємства EGIS Villeset Transports/Dassault Systèmes/B4D&E у межах Меморандуму з Чернігівською ОВА презентували звіт «Діагностика руйнування від війни в межах Чернігівської області», над яким працювали близько двох місяців. Це – один з етапів пілотного проєкту «Проведення діагностики та розробка цифрової платформи для відновлення України», що реалізується за фінансування Фонду досліджень та допомоги приватному сектору (FASEP).

«Якісна діагностика дозволяє розробити максимально ефективне лікування. Помилка на першому етапі може в перспективі призвезти до незворотніх процесів у другому. І це не лише про медицину. Це про раціональний підхід до всього. Зокрема і до відбудови. Щиро вдячний EGIS за проведену роботу. Адже результати такого високотехнологічного обстеження Чернігівської області можуть стати основою для реалізації проєктів з відбудови за підтримки міжнародних партнерів», – наголосив начальник ОВА В’ячеслав Чаус.

Увагу команда зосередила на населених пунктах, адже область велика і охопити всю площу досить складно. Також досліджували лише прямі збитки (руйнування, пошкодження), непрямі – ще один шмат великої роботи.

У дослідженні використовували супутникові знімки з великою роздільною здатністю (рівень деталізації – 30см) та штучний інтелект, дані якого все ж перевіряли люди. До слова, такою методикою оцінювання збитків послуговуються Світовий банк та ООН.

Наступним етапом, за словами представників EGIS, стане проведення містобудівної діагностики Чернігова (розроблення стратегічного майстерплану пріоритетного району міста, створення проєктів QIP «Проєкт швидкого впливу».

Усі розробки відображаються на 3D-платформі. Обласний центр матиме свою цифрову модель, яку можна буде використовувати для подальшого планування і напрацювання різних сценаріїв.

Джерело

127

128

129

130

Навчальний цикл для виноградарів та виноробів
10025 липня, стартує навчальний цикл для виноградарів та виноробів, який International Trade Centre Ukraine проведе спільно з Австралійським дослідницьким інститутом вина (AWRI).
Австралія – молода виноробна країна, яка швидко здобула міжнародне визнання, пропонуючи широкий спектр різних сортів вин із унікальними характеристиками. Завдяки поєднанню наукового підходу, традицій та інновацій, австралійські винороби та виноградарі вдало експериментують зі стилями і швидко адаптуються до кліматичних умов, що постійно змінюються.
Інститут AWRI, національна дослідницька організація, створена з метою підтримки сталого й успішного розвитку галузі в Австралії, розробила цей навчальний курс з урахуванням реалій українського виноградарства та виноробства. Тож, він розрахований як на досвідчених спеціалістів, так і на початківців.
Протягом липня-жовтня команда фахівців AWRI поділиться інноваційними практиками для гарного врожаю та секретами виноробства, детально висвітливши всі етапи створення якісного продукту від закладання виноградника до розливу та зберігання вина.
ГРАФІК ПРОВЕДЕННЯ ВЕБІНАРІВ
ВИНОГРАДАРСЬКІ ПРАКТИКИ
Вебінар 1. Закладка виноградника
25 липня ● 9:00 – 10:30
Спікер – Ліз Райлі (Liz Riley), незалежна консультантка з виноградарства, невиконавча директорка AWRI
Вебінар 2. Живлення, управління ґрунтом і боротьба з бур'янами
8 серпня ● 9:00 – 10:30
Спікер – Кріс Пенфолд (Chris Penfold), консультант
Вебінар 3. Нові технології у виноградарстві для підвищення ефективності.
26 вересня ● 9:00 – 10:30
Спікер – Саймон Нордестгаард (Simon Nordestgaard), головний інженер
Вебінар 4. Зрошення
3 жовтня ● 9:00 – 10:30
Спікер – Рошель Шланк (Rochelle Schlank), займається проєктами виноградарства для просування сталих галузевих практик
Вебінар 5. Боротьба зі шкідниками та хворобами
10 жовтня ● 9:00 – 10:30
Спікер – Марсель Есслінг (Marcel Essling), старший виноградар
_______________________________________________________________________
 ВИНОРОБНІ ПРАКТИКИ
Вебінар 1. Переробка виноградного соку
15 серпня ● 9:00 – 10:30
Спікер – Бен Кордінглі (Ben Cordingley), енолог
Вебінар 2. Ферментація
22 серпня ● 9:00 – 10:30
Спікер – Джефф Коуї (Geoff Cowey), старший енолог
Вебінар 3. Склад вина, контроль якості, усунення забруднень і дефектів
29 серпня ● 9:00 – 10:30
Спікер – Кон Саймос (Con Simos), керівник групи з розвитку та підтримки галузі
Вебінар 4. Зберігання та управління вином після бродіння
17 жовтня ● 9:00 – 10:30
Спікер – Метт Холдсток (Matt Holdstock), енолог
Вебінар 5. Розлив і упаковка
24 жовтня ● 9:00 – 10:30
Спікер – Метт Холдсток (Matt Holdstock), енолог
_______________________________________________________________________
Усі зареєстровані учасники отримають програму тренінгів та посилання для підключення напередодні початку навчального циклу.
Проведення вебінарів стало можливим завдяки фінансовій підтримці уряду Швеції.

Методичні рекомендації щодо міжнародного муніципального партнерства
83Наразі актуальним питанням розвитку громад є налагодження співробітництва з відповідними територіально-адміністративними одиницями іноземних країн.
Тож до вашої уваги Методичні рекомендації щодо міжнародного муніципального партнерства (http://surl.li/eoqfr), які базуються на методології Ради Європи City to City Cooperation, їх підготовлено Радою Європи в рамках Програми «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні» на запит Мінрегіон.
У методичних рекомендаціях йдеться про побудову ефективної комунікації та співпраці з муніципалітетами інших країн, алгоритми дій та практичні поради з налагодження партнерства, про діяльність партнерств у кризових умовах, успішні приклади партнерств, вибудованих українськими громадами. Крім того, надано практичні поради щодо особливостей митного та бухгалтерського оформлення різних видів допомоги, яку партнери можуть надавати один одному, як вибирати партнерів, як організувати роботу відповідних фахівців або підрозділу, а також про фінансування, облік і звітність та багато іншої корисної інформації.

Денис Шмигаль закликав керівників міжнародних компаній планувати інвестиції в Україну вже сьогодні

26Після розв’язаної проти України війни росія не просто перестала бути надійним партнером для бізнесу, вона взагалі перестала бути партнером. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час спеціального державно-приватного діалогу «СЕО для України», що відбувся у межах Всесвітнього економічного форуму в Давосі 25 травня за участі Президента Європейської Комісії Урсули фон дер Ляєн.

«Ми всі маємо усвідомити, що business as usual із росією закрито на багато років. Тому я закликаю всі без винятку міжнародні компанії, які все ще чомусь працюють в росії та фінансують бюджет війни, — вийти з цього ринку та припинити там роботу. Повністю. Зараз ваші податки там перетворюються на кулі та бомби, які летять в українських людей та українські міста», — підкреслив очільник Уряду.

Водночас Прем’єр-міністр подякував сотням міжнародних компаній, які пішли з російського ринку. Він закликав їх уже сьогодні планувати інвестиції та відкриття виробництв в Україні.

«Україна впевнена у своїй перемозі, а тому вже зараз ми розробляємо План відновлення нашої країни, який передбачає не просто відбудову зруйнованого. Ми хочемо побудувати нову європейську Україну. З новими прозорими правилами. З імплементацією найкращих світових практик. Цифрову країну, зручну для людей та бізнесу. Безпечну та економічно сильну», — відзначив Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр підкреслив, що Україна бачить себе в майбутньому економічно та політично інтегрованою з Європейським Союзом. А фундаментом майбутнього Плану відновлення, за словами Прем’єр-міністра, стане нова українська економіка та нова економічна модель.

«Лібералізація, дерегуляція та діджиталізація стануть основними компонентами, на яких будуватиметься бізнес-клімат в Україні», — наголосив Глава Уряду.

Як відзначив Прем’єр-міністр, до повномасштабної війни багато уваги Уряд України приділяв партнерству держави та бізнесу в різних сферах. Насамперед, в інфраструктурі та енергетиці.

«Ця взаємодія значно посилиться і буде розширена. Держава планує вкладати мільярди у збільшення видобутку газу, розвиток «зеленої» генерації та енергетики загалом, а також у розвиток нашого військово-промислового комплексу», — сказав Денис Шмигаль.

Глибинна переробка в агросекторі та металургії також, за словами очільника Уряду, стануть каталізатором для масштабної модернізації економіки.

Прем’єр-міністр додав, що Уряд працюватиме з партнерами України над тим, аби вони видавали своїм компаніям державні гарантії на залучення коштів для інвестицій в Україну. Такі гарантії, на його думку, дозволять інвестувати в реалізацію значних проектів приватно-державного партнерства в Україні.

Денис Шмигаль наголосив, що оновлена Україна неодмінно стане прикладом для всього світу, а партнерство з нашою країною буде взаємовигідним для всієї світової спільноти.

Джерело

 


 

Розширено перелік державних органів, уповноважених засвідчувати офіційні документи

25_1З 1 січня 2023 року розширюється перелік державних органів, які уповноважені на проставлення штампу «Апостиль» на офіційних документах, виданих органами України та призначених для використання на території іноземних держав.

Повноваження проставляти апостиль на документах у сфері своєї компетенції надаються Міністерству внутрішніх справ, Державній міграційній службі та Державній податковій службі. Водночас уточнюються типи документів, які продовжуватимуть засвідчувати апостилем Міністерство закордонних справ, Міністерство юстиції та Міністерства освіти і науки.

Нова процедура дозволить комплексно удосконалити офіційне засвідчення документів, що використовуватимуться за межами України, оптимізувати порядок надання фізичним і юридичним особам послуг у вказаній сфері, мінімізувати логістичні ускладнення, часові та фінансові витрати заявників, які зможуть оформити необхідні їм документи у профільних органах та одночасно отримати послугу з їх апостилювання.

Таким чином, з наступного року проставлення апостилю здіснюватиметься:

Міністерством внутрішніх справ України – на документах, що видаються МВС та його територіальними органами з надання сервісних послуг, крім документів, що стосуються сфери освіти і науки;

Міністерством освіти і науки України – на документах, виданих МОН, центральними органами виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів, їх територіальними органами, закладами освіти, підприємствами, установами і організаціями, які надають послуги у сфері освіти і науки або провадять іншу діяльність, пов’язану з наданням таких послуг;

Міністерством юстиції України – на документах, що видаються органами юстиції, судами, державними архівними установами, органами виконання покарань та пробації, а також на документах, що оформляються нотаріусами;

Державною міграційною службою – на документах, що видаються ДМС, її територіальними органами та територіальними підрозділами, що стосуються сфери міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів;

Державною податковою службою України – на документах, що видаються ДПС та її територіальними органами;

Міністерством закордонних справ України – на всіх інших видах документів.

Докладно про засвідчення документів в МЗС.

Довідково

Апостиль проставляється відповідно до Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів 1961 року.

Положеннями Конвенції скасовано вимогу щодо обов’язкової дипломатичної або консульської легалізації документів для їх використання в інших державах, та передбачено застосування державами-членами спрощеної процедури офіційного засвідчення документів шляхом проставлення компетентними органами держави, в якій видано документ, спеціального штампу «Апостиль» (Apostille).

Проставлений на документах апостиль засвідчує справжність підпису, якість, в якій виступала особа, що підписала документ, та, у відповідному випадку, автентичність відбитку печатки або штампу, якими скріплений документ.

Дія Конвенції поширюється на офіційні документи, які складені на території однієї держави і мають бути представлені на території іншої держави, крім документів, складених дипломатичними або консульськими агентами, та адміністративних документів, що безпосередньо стосуються комерційних або митних операцій.

Джерело


 

Основу оновлення країни формуватимуть національна безпека, євроінтеграція та економічна трансформація

24Відбудова, відновлення та оновлення України — кроки, які потрібно пройти задля нового європейського майбутнього України. Про це розповів Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час виступу в Українському домі у Давосі 25 травня.

За словами очільника Уряду, Україна хоче застосувати унікальний синтез підходів до відбудови. Зокрема, регіональний підхід, коли країни-союзники, міста-побратими, міжнародні корпорації беруть шефство над українськими регіонами й допомагають їм із відбудовою грантами, спеціалістами та інвестиціями. А також параметричний підхід.

«Він більше централізований, розробляється Національною радою з відновлення і стосується формування нових стандартів у сферах суспільного життя. «Build back better» — основа цього підходу. Це, наприклад, будівництво житла за новими стандартами, відновлення металургійних підприємств із використанням сучасних «зелених технологій» чи публічні будівлі, у яких будуть враховані принципи енергоефективності, безбар’єрності, інноваційності та, безумовно, принципи безпеки», — зазначив Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр закликав усіх друзів і партнерів України долучатися до відновлення шляхом наповнення уже створеного в Україні фонду.

«Ми закликаємо всіх, хто хоче й готовий допомогти Україні, користуватися платформою United24, аби зробити свій внесок у нашу перемогу. Але ще більше ми закликаємо держави-партнери конфісковувати російські активи та спрямовувати ці кошти на відновлення України», — підкреслив Денис Шмигаль.

Як відзначив Глава Уряду, основу оновлення країни будуть формувати національна безпека, євроінтеграція та економічна трансформація. Він зауважив, що найпершим обов’язковим фактором будь-якого подальшого розвитку є високий рівень національної безпеки.

«Для цього ми працюємо над оптимізацією та удосконаленням всієї оборонної сфери, налаштуванням довгострокового партнерства з країнами, які посилюватимуть наш воєнний комплекс», — відзначив Прем’єр-міністр.

Євроінтеграція для України, за словами Дениса Шмигаля, означатиме відкриті експортні ринки, доступ до структурних фондів ЄС та, зрештою, довгоочікуване возз’єднання з європейськими народами, з якими у нас куди більше спільних цінностей, аніж зі східним сусідом.

Також Денис Шмигаль підкреслив, що Україна ставить за мету досягнути проривного економічного зростання, в тому числі сфокусуватися на розвитку пріоритетних секторів економіки: військово-промислового комплексу, аерокосмічної галузі, глибинної переробки в металургії та агропромисловому комплексі.

«Крім цього, ми будемо максимально враховувати світові тренди, такі як сталий розвиток, зелена трансформація та цифровізація. Ми віримо, що все це стане потужними драйверами економічного зростання України», — наголосив Прем’єр-міністр.

Денис Шмигаль зауважив, що надійні союзники, які готові допомагати, є одним із вирішальних факторів успіху країн, які відроджуються після війни. Він додав, що заможна й розвинена Україна — це великий вклад у заможну оновлену Європу.

Джерело


 

На Чернігівщині перебуває делегація представників Асоціації гмін басейну річки Віслока Республіки Польща

Голова Асоціації Анджей Чернецькі та заступник голови сейміку Підкарпатського воєводства Войцех Заянц зустрілися з керівництвом Чернігівської області, щоб обговорити можливості міжрегіонального співробітництва та пріоритетні напрямки економічного і культурно-гуманітарного розвитку.

З представниками гмін Малопольського та Підкарпатського воєводств поспілкувалися заступник голови облдержадміністрації Жанна Шерстюк та голова обласної ради Олена Дмитренко.

 - Польща є для нас зразком у використанні передових соціальних технологій та успішного налагодження взаємодії між суспільством, бізнесом і владою. Досвід польських гмін у реалізації спільних ініціатив на  користь добробуту громадян та розвитку їх територій буде корисним для наших громад, - наголосила заступниця голови ОДА.

Що стосується спільних напрацювань між Чернігівщиною та Польщею, то за сприяння польської сторони створено Агенцію регіонального розвитку Чернігівської області, а саме проєкт «Підвищення інвестиційної привабливості України та конкурентоспроможності регіонів», який реалізовувався у рамках програми «Польська допомога розвитку».

Також укладено угоди про співпрацю та встановлення споріднених зв'язків між гміною Пілзно та Сосницькою громадою, гміною Жиракув та Менською громадою, гміною Бжостек із Плисківською та Батуринською громадами.

 - Впевнена, що подальше наше співробітництво створить нові можливості для використання в регіоні кращих європейських практик,  засобів народної дипломатії та дозволить залучити кошти ЄС у рамках реалізації спільних проєктів транскордонного співробітництва, - акцентувала Жанна Шерстюк.

Принагідно, представники польської делегації відвідають Добрянську, Ріпкинську, Сосницьку, Батуринську, Новгород-Сіверську, Менську, Седнівську та Ніжинську громади. Ознайомляться із роботою місцевих рад із розвитку територій, інфраструктурою та поділяться досвідом роботи у діяльності органів місцевого самоврядування.

Джерело


 

Посол В'єтнаму завітав до Чернігова

Можливості та перспективи торгово-економічного, культурного співробітництва обговорили сьогодні заступник голови ОДА Дмитро Іванов і Посол Соціалістичної Республіки В’єтнам в Україні Й.В. пан Нгуєн Хонг Тхакх.

-  Приємно зазначити, що завдяки стрімкому росту економіки протягом останніх десятиліть, азіатські країни стають все більш привабливим бізнес регіоном. Чернігівщина також має гідний інвестиційний потенціал. Ми створюємо максимально комфортні умови для ведення бізнесу і всіляко підтримуємо ініціативи іноземних інвесторів у відкритті нових виробництв. Тому у взаємодії ми зможемо досягти гідних результатів, - наголосив заступник голови ОДА.

Хоча наразі обсяги торгівлі з В’єтнамом незначні – зовнішній товарообіг становить півтора мільйони доларів, проте Чернігівщина активно шукає нові бізнес контакти та має всі передумови для активного нарощування зовнішньої торгівлі.

Оскільки агросектор області є справжнім «локомотивом» економічного зростання, основні позиції експорту Чернігівщини на в’єтнамський ринок належать сільськогосподарській  продукції, а саме зерновим.

У свою чергу, Й.В. пан Нгуєн Хонг Тхакх запевнив, що активно сприятиме розвитку українсько-в’єтнамських відносин і має на меті розвивати бізнес зв’язки та активно знайомитися з підприємцями регіону. Він запропонував проводити спільні онлайн-форуми за участю представників чернігівських та в’єтнамських бізнесових кіл.

А також підкреслив, що одним із шляхів покращення товарообігу буде нарощування обсягів експорту до Чернігівщини текстилю, електроніки та  зернових культур, які вирощують тільки в азіатських країнах.

2021_09_08_vetnam_7

2021_09_08_vetnam_32021_09_08_vetnam_2Джерело

Україна та Туреччина домовились про посилення промислової кооперації та двосторонньої торгівлі

  131454403_4309023309155284_8149114916452408245_nУ рамках  переговорів щодо підписання Угоди про вільну торгівлю між Україною та Туреччиною відбулася чергова консультація між українською та турецькою делегаціями. Від України в зустрічі взяли участь Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Олексій Любченко, Заступник Міністра економіки України - Торговий представник України Тарас Качка, з турецького боку – заступник Міністра торгівлі Турецької Республіки Мустафа Тузджу.

 «Моє головне завдання на посаді Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра економіки – стати генеральним менеджером, який об’єднає зусилля усіх міністерств та органів державної влади з метою економічного зростання. Наразі Уряд України запроваджує низку заходів для пожвавлення економіки. Також ми хочемо переорієнтовувати нашу економіку – експортувати не сировину, а готову продукцію. Колись така політика була реалізована з переробкою соняшникового насіння і тепер Україна – лідер експорту соняшникової олії в світі», – розповів Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Олексій Любченко.

Також за його словами в Україні для розвитку бізнесу створені індустріальні парки з усією інфраструктурою, прийнятий закон та нормативні акти, які дають зелене світло для інвестицій, визначені основні точки зростання економіки.

Мустафа Тузджу зазначив, що між Турецькою Республікою та Україною складаються міцні політичні відносини та стратегічне партнерство. Отже, наступними кроками повинно стати поглиблення взаємин в економічній сфері. 

«За останні роки маємо гарний торговельний баланс у 5 млрд дол. США. Завдяки підписанню Угоди про вільну торгівлю він може збільшиться вдвічі – до 10 млрд дол. США. Туреччина є одним із найбільших інвесторів в Україні, а турецький бізнес вбачає для себе можливості в інвестиціях у галузі відновлювальної енергетики, фармацевтичну, телекомунікаційну. Угода про вільну торгівлю – не тільки запорука поглиблення наших економічних взаємин, а і поштовх для розвитку економік наших країн», - зазначив заступник Міністра торгівлі Турецької Республіки.212245159_4309023739155241_1512524462082150110_n

Зі свого боку, Олексій Любченко подякував турецькій стороні, що Угода не розглядається лише як торговельна, а й пов’язана з виробництвом. «Самим важливим для нас є створення робочих місць та зростання ВВП. Україна відкрита для співпраці та інвестицій, саме тому українська сторона докладе зусиль, щоб фіналізувати процес підписання Угоди про вільну торгівлю з Туреччиною», – зазначив Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України.

Також під час зустрічі учасники обговорили заходи підтримки економік у період карантинних обмежень, особливості захисту інтересів окремих галузей економіки, переорієнтацію експортної політики тощо.

Довідково

Туреччина є одним з провідних торговельно-економічних партнерів Чернігівської області, входячи до десяти основних зовнішньоекономічних партнерів регіону.

Зовнішньоторговельний оборот товарами Чернігівської області з Туреччиною за результатами 4-х місяців п.р. склав 17,6 млн дол.США.

При цьому експорт товарів збільшився у 2 раза до аналогічного періоду поперед нього року та склав 12,9 млн дол. США, імпорт – на 26,3% (до 4,7 млн дол. США).

Позитивне сальдо - 8,2 млн дол. США.

  

Чернігівщина - учасник проєкту: Програма ЄС Міцні регіони – спеціальна програма підтримки України

16 червня в онлайн форматі відбулася презентація, присвячена «м’якому запуску» проєкту «Програма ЄС Міцні регіони – спеціальна програма підтримки України».

Оскільки Чернігівська область обрана одним із регіонів - бенефіціарів заходу, на території якої буде реалізовано даний проєкт, участь у презентації взяла перший заступник голови ОДА Олена Бойко та представники профільних департаментів.

Учасники заходу обговорили перспективи впровадження та пріоритетні напрями проєкту, спрямовані на зміцнення стійкості України до гібридних загроз протидії наслідкам пандемії Covid-19, розбудову активностей у соціальній, медичній, адміністративній сферах.

Програма має на меті пом'якшення соціальних уразливостей населення, вдосконалення антикорупційних заходів та зменшення соціально-економічної дестабілізації, пов'язаної з незаконною анексією Криму і Севастополя та подіями в Азовському морі.

 - Впевнена, що участь у даному проєкті сприятиме соціальному розвитку регіону та вирішенню нагальних проблем Чернігівщини у медичній та адміністративній сферах, - наголосила Олена Бойко.

Проект «Програма ЄС Міцні регіони – спеціальна програма підтримки України» впроваджується Компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» та Представництвом Європейського Союзу.

Джерело


 

 

1 2 3 4 5 6 7 ...21 22 >