Зовнішні зносини Чернігівської області
Модернізація професійно-технічної освіти та доступ до якісних соціальних послуг – Expertise France впроваджує на Чернігівщині проєкт «Стійкість»

2025_03_17_ekspertiz__1Його ключові завдання презентували 17 березня команді ОВА представники французького агентства міжнародного технічного співробітництва Expertise France.

Зустріч відбулась у межах роботи Регіонального офісу міжнародного співробітництва.

Проєкт «Стійкість» фінансується агенцією Expertise France (а це близько 2 мільйона євро) і триватиме до кінця 2026 року.

За словами керівника проєкту П’єра Кутаза, головна мета «Стійкості» – це посилення освітнього компоненту регіону шляхом удосконалення та модернізації професійно-технічної освіти. А також – доступ до якісних соціальних послуг, особливо для вразливих верств населення.

Мова про підготовку, перепідготовку та перекваліфікацію кадрів, допомогу у створенні центрів стійкості, проведення тренінгів та курсів тощо.

Від ОДА з французькими партнерами поспілкувалися перший заступник голови ОДА Костянтин Мегем, заступниця голови ОДА Жанна Шерстюк та представники профільних департаментів ОДА.

«У нас досить амбітні плани щодо подальшої співпраці. Ми маємо приділяти увагу такому важливому напрямку, як розвиток професійно-технічної освіти. Нові реалії диктують нам нові виклики. Через війну спостерігається дефіцит робітничих професій, тому ми маємо максимально швидко реагувати на запити бізнесу і відповідно займатися перекваліфікацією населення», – наголосив Костянтин Мегем, подякувавши Expertise France за вже реалізовані проєкти та постійну підтримку Чернігівщини.

Принагідно представники Expertise France відвідали Чернігівський центр професійно-технічної освіти та професійний будівельний ліцей, щоб вивчити потреби закладів та визначити напрямки подальшої з ними співпраці.

Нагадаємо, що на Чернігівщині французькі партнери вже реалізують низку інших важливих проєктів. 

Зокрема, один з них – APPUI Health спрямований на покращення доступу населення до основних медичних послуг під час кризи. Він має на меті підтримати реконструкцію трьох закладів охорони здоров’я – обласних дитячої та психоневрологічної, а також Ічнянської міської лікарень.

Також за підтримки Expertise France було відновлено дах Чернігівського драмтеатру.

В семи громадах області (Ічнянській, Новобасанській, Новгород-Сіверській, Новобілоуській, Остерській, Прилуцькій та Семенівській) французька агенція реалізує проєкт RELEVE.

Тут мова про збереження культурної спадщини, управління відходами, розвиток сільського господарство та інновації, стратегії розвитку та програми комплексного відновлення громад та області.

Джерело


 

Батуринська громада та парафія Кобем графства Кент підписали документ про побратимство та дружбу

2025_03_11_dogovir8Чернігівщина та графство Кент продовжують працювати над налагодженням зв’язків між громадами обох регіонів. Так, договір про побратимство та дружбу і сьогодні в онлайн-режимі підписали голова парафіяльної ради Кобема (графство Кент) Майк Бут та голова Батуринської територіальної громади (Чернігівська область) Леонід Душа.

Нагадаємо, що минулого тижня співпрацю вже задокументували парафія Мепем та Іванівська ТГ.

«Ми дуже раді підписанню угоди про побратимство з Батурином. Мешканці Кобема були зворушені трагічними подіями в Україні, і підписанням цієї угоди сьогодні ми знову підтверджуємо нашу підтримку та відданість народу України. Ми з нетерпінням чекаємо на розвиток цих відносин, оскільки зараз ми налаштовані повністю залучити всю спільноту Кобема», – зазначив Майк Бут.

«Дуже раді можливості співпраці з радою Кобема. Ми хочемо, щоб ця взаємодія була довготривалою та корисною не лише для нас, а й для партнерів», – зауважив Леонід Душа.

Документ передбачає взаємодію у сферах культури, освіти, соціальної підтримки, відновлення інфраструктури, а також впровадження спільних ініціатив, спрямованих на поліпшення умов життя населення обох громад.

«Те що є у кожної з громад – це досвід, яким вони можуть одна з одною поділитися. Цей досвід різноплановий та у різних сферах. Тому наше завдання – сприяти налагодженню тіснішої комунікації між закладами, школами, музеями, людьми для того, щоб розвивати це партнерство, – зазначила директорка Департаменту економічного розвитку Чернігівської ОДА Олександра Хомик. – Громади детальніше ознайомляться з потенціалом одна одної та оберуть напрями для співпраці, які будуть корисні обом сторонам».

«Я радий, що ці громади вирішили укласти угоду про побратимство. Кобем і Батурин – прекрасні території, які пишаються своєю спадщиною. Я впевнений, що сьогоднішня угода стане лише початком тривалої та міцної дружби між мешканцями Кобема та Батурина, і я з нетерпінням чекаю на підтримку обох громад у розвитку цих особливих відносин у майбутньому», – підсумував радник графства Кент Джордан Мід.

Джерело


 

Іванівська громада співпрацюватиме з парафією Мепем графства Кент

2025_03_06_dogovir7Графство Кент розширює співпрацю з Чернігівщиною. Нагадаємо, що Меморандум про взаєморозуміння між Чернігівською обласною військовою адміністрацією та Радою графства Кент підписано у листопаді минулого року. 

6 березня договір про побратимство та дружбу між парафіяльною радою Мепема (графство Кент) та Іванівською сільською територіальною громадою (Чернігівська область) в онлайн-режимі підписали голова парафіяльної ради Мепема Шеріл Прайс та голова Іванівської ТГ Олена Швидка.

«З таких маленьких територій, як Іванівська громада, складається вся наша країна. Завдяки таким дружнім зв’язкам ми зможемо зробити набагато більше та досягнути значних результатів. Це дуже важливо», – зауважила Олена Швидка.

Документ передбачає взаємодію у сферах культури, освіти, соціальної підтримки, відновлення інфраструктури, а також впровадження спільних ініціатив, спрямованих на поліпшення умов життя населення обох громад.

«Дуже рада, що підписання відбулося. Наші території схожі за розміром, кількістю населення. Ми маємо багато ідей, тож з нетерпінням чекаємо на початок співпраці», – каже Шеріл Прайс.

Так, сторони домовилися про співпрацю в кількох напрямах, зокрема це – економічна взаємодія, розвиток громад, освіта та навчання, молодь та спорт, соціальна підтримка та психічне здоров’я, підтримка ветеранів, гуманітарна допомога та інші.

«Я вже відвідував громаду під час минулого візиту. Повертаючись з Чернігівщини, я кожного разу розповідаю про вашу силу та спротив. Це дуже надихає», – зазначив радник графства Кент Джордан Мід.

Джерело


 

Онлайн-зустріч із представниками графства Кент: як британці допомагатимуть Чернігівщині

untitled_design_1Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус та його перший заступник Костянтин Мегем провели хорошу розмову з партнерами з Великої Британії. Відбулася відеоконференція з головою ради графства Кент Роджером Гофом та радником - Джорданом Мідом.

Насамперед В’ячеслав Чаус подякував британським партнерам за підтримку регіону.

«Знаково, що в третю річницю повномасштабного вторгнення ми організували онлайн-зустріч саме з вами. Усі ці три роки британці - наші надійні друзі. Гуманітарна сфера, спорт, освіта, медицина і культура - всюди британські партнери підставили нам своє міцне плече. Дякую за незмінну підтримку Чернігівщини», - сказав В’ячеслав Чаус.

На зустрічі йшлося про плани на 2025 рік. Зокрема, у фокусі – підтримка внутрішньо переміщених осіб та ветеранів, співпраця між торгово-промисловими палатами. Багато уваги приділили освіті.

Чернігівщина готова переймати британський досвід підтримки ветеранів. Передусім йдеться про реабілітацію ветеранів з ампутаціями і допомогу військовим, які страждають від посттравматичного стресового розладу.

Джордан Мід зазначив, що британці стоять поруч із жителями Чернігівщини. Так, графство Кент прийняло понад 4000 українських біженців. Також мешканці та підприємства графства підтримують гуманітарні ініціативи, які спрямовані на підтримку Чернігівської області.  

На зустрічі обговорили питання освіти. Голова ради графства Кент Роджер Гоф зауважив, що три навчальні заклади графства готові підписати стратегічні документи про співпрацю з ліцеями Чернігівщини.

«Дуже вдячний і за те, що міцнішають горизонтальні зв’язки між нашими населеними пунктами. Плануємо розширити партнерство. Мова про Іванівську, Новобілоуську та Батуринську громади», - зазначив В’ячеслав Чаус.

Роджер Гоф акцентував на тому, що є кілька зацікавлених партнерів з їхньої сторони, які готові побудувати горизонтальні відносини з Чернігівщиною.

Також він зазначив, що підтримка від графства Кент для Чернігівщини буде продовжуватися і посилюватися.

Джерело


 

Фінська організація доставила на Чернігівщину 37 електростанцій для місцевих закладів освіти

2025_02_18_stancyi_3Представники фінської організації Finn Church Aid передали другу партію допомоги Чернігівській області в межах проєкту «Підготовка до зими». Йдеться про 37 портативних електростанцій потужністю 2,4 кВт, які незабаром надійдуть у вісім закладів загальної середньої освіти Бахмацької, Прилуцької, Ічнянської, Козелецької та Куликівської громад.

«Отримане обладнання можна використовувати як у навчальних приміщеннях, так і в укриттях, – пояснила менеджерка проєкту Ірина Кудіна. – Наше завдання – зробити все можливе, щоб зовнішні обставини не впливали на організацію освітнього процесу в школах».

Зарядні пристрої працюють за принципом павербанка. Вони оснащені шістьма системами захисту. Потужності вистачить, щоб одночасно забезпечити роботу 13 девайсів.

«Співпраця з партнерами дозволяє нам не лише створювати комфортні умови для учнів і педагогів, а й гарантувати безперервність освітнього процесу, незалежно від обставин. Наразі енергетична ситуація помірно стабільна, але ми не можемо передбачити, що буде далі. Пори року змінюються, а виклики, спричинені війною, залишаються», – зазначив начальник Управління освіти і науки ОДА Юрій Музика.

У груді минулого року у межах згаданої ініціативи  освітні заклади області отримали 67 термопотів та 93 ліхтарі.

Джерело


 

Латвія допомогла Чернігівщині з капітальним ремонтом ще двох соціальних об’єктів

На фінішній прямій – капітальні ремонти харчоблока в обласній дитячій лікарні та садочку № 19 Чернігівської міської ради. Роботи профінансував Уряд Латвії в межах проєкту «Латвія для Чернігова: реконструкція соціальної інфраструктури», виконавцем якого є Програма розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН). На обидві ініціативи спрямовано більш ніж мільйон доларів.

З ходом робіт 12 лютого ознайомилася латвійська делегація, у складі якої – Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Ілгварс Клява та його заступниця з питань реформ і реконструкції Мадара Сіліня.

Дитячий садок в одному з мікрорайонів Чернігова зазнав руйнувань під час активних бойових дій у березні 2022 року. Тоді внаслідок авіабомбардування шкіл, що поруч, та артилерійських обстрілів, у приміщеннях вибило двері та вікна, пошкоджено внутрішні системи, дах та фасад. Частину робіт – заміну вікон та дверей, облаштування укриття – виконано коштом державного та місцевого бюджету. Левовий же обсяг – за латвійською стороною: реконструкція системи опалення та освітлення, ремонт і утеплення фасаду й покрівлі, відновлення внутрішніх приміщень садочка. Наразі потребує часу облаштування харчоблока та доукомплектування кімнат меблями.

Майже закінчена і реконструкція приміщення харчоблока в обласній дитячій лікарні. Підрядник планує здати об’єкт у першому кварталі цього року. Ситуація подібна із дитячим садочком – потрібно встановити обладнання.

Варто зазначити, що в цьому медзакладі латвійці планують реалізувати ще одну масштабну ініціативу – реконструкцію частини приміщення під операційний блок для новонароджених в межах проєкту «Надання підтримки Україні шляхом реалізації пріоритетних проєктів відбудови в Чернігівській області» (реалізує ГО «Підприємці за мир»). Процес уже розпочався.

Латвійська сторона зауважила, що внаслідок реалізації проєктів об’єкти кардинально змінилися, адже делегати неодноразово відвідували їх до початку робіт. Зі свого боку перший заступник голови ОДА Костянтин Мегем подякував за різнопланову та всебічну підтримку області з початку повномасштабної війни.

Принагідно латвійці оглянули об’єкти, які планують взяти у роботу вже цього року. Серед них – Центр захисту прав людини Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в місті Чернігові, педіатричне відділення Чернігівської центральної районної лікарні, один із навчальних корпусів Чернігівської політехніки.

untitled_design_5

Джерело


 

Представники п’яти посольств на Чернігівщині знайомилися з результатами підтримки УВКБ ООН

10 лютого у Чернігові з візитом делегація послів та представників посольств Бразилії, Ірландії, Португалії, Бельгії та Польщі. А також – представниця Управління Верховного комісара ООН у справах біженців в Україні Кароліна Ліндхольм Біллінг.

Серед делегатів - Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Бразилія в Україні Рафаел де Мелло Відал, Надзвичайний і Повноважний Посол Ірландії в Україні Джонатан Конлон, заступник Надзвичайного і Поважного Посла Португальської Республіки в Україні Педро Форбес Лемос, перший секретар Посольства Королівства Бельгія в Україні Ерве Керфф, заступник голови місії Посольства Республіки Польща в Україні Агнєшка Гуральська. Ці держави підтримують Україну зокрема через програми УВКБ ООН. Візит відбувся в межах роботи Регіонального офісу міжнародного співробітництва.

Чернігівську сторону представляли начальник ОВА В’ячеслав Чаус, перший заступник голови ОДА Костянтим Мегем та заступник голови ОДА Іван Ващенко.

«Насамперед хочу подякувати УВКБ ООН за всю підтримку, яку отримала Чернігівщина. Це абсолютно різна, але завжди потрібна допомога. Кажу про відновлення домівок наших людей, надання психологічної, правової та матеріальної допомоги. Дякую! І ще – радий бачити у Чернігові Ерве Керффа. Пам’ятаю візит до області пана Керффа разом із представниками Бельгійського агентства з розвитку Enabel. Це було у вересні 2023-го. Тоді розпочалася співпраця з бельгійськими партнерами щодо відновлення Чернігівщини», - сказав В’ячеслав Чаус.

Під егідою УВКБ ООН в області тривають роботи з відновлення житлового фонду. Вже вдалося відбудувати близько 2000 приватних будинків, ще 200 – у процесі відновлення. За підтримки УВКБ ООН встановили 75 модульних будинків.

У рамках візиту делегація оглянула модульний будинок у Киїнці, встановлений за підтримки УВКБ ООН. Важливо, що він розміщений поруч зі зруйнованим житлом та облаштований всім необхідним для проживання, зокрема комунікаціями.

«Ключі ми з дочкою отримали 14 грудня. Новий рік зустрічали вже у своїй домівці. Дуже вдячні за те, що можемо жити тут – на власній землі. Ніколи не забудемо про цю допомогу», – каже господиня Катерина, оселя якої була зруйнована під час бойових дій у березні 2022 року.

 
УВКБ ООН вже передали 3600 наборів для екстрених ремонтів. За їхнього сприяння в області працює низка освітньо-культурних просторів, які стали осередками для зустрічей, навчання та розвитку. Також мешканці Чернігівщини отримували фінансову та гуманітарну допомогу від організації.

«Вдячні УВКБ ООН і за генератори для забезпечення потреб пунктів незламності, об’єктів критичної та соціальної інфраструктури. Також вдячні бельгійським партнерам – на минулому тижні заклади критичної інфраструктури області отримали генератори від агентства з розвитку Enabel. Хочу відзначити підтримку Бельгії у відновленні закладів освіти та охорони здоров’я», - сказав В’ячеслав Чаус.

Представниця УВКБ ООН в Україні Кароліна Ліндхольм Біллінг подякувала представникам посольств, які сьогодні приїхали на Чернігівщину, за внесок їхніх країн у програми підтримки. Це інвестиції в розвиток, зокрема, нашого регіону.

Делегати оглянули об’єкти, відбудову яких фінансує УВКБ ООН, а також відвідали Бахмутський хаб.

Надзвичайний і Повноважний Посол Ірландії в Україні Джонатан Конлон акцентував на тому, що це його перший візит у Чернігів. Ірландія – маленька країна, але вона надає потужну підтримку Україні. Найбільша частина цієї підтримки проходить саме через такі агенції, як УВКБ ООН. Сьогодні Джонатан Конлон у Чернігові побачив модульні будинки, на які Ірландія спрямовувала кошти. Він переконався, що це справді цільова допомога й фінансуються потрібні напрямки. Також він сказав, що тепер у планах – реалізація освітніх проєктів, зокрема, будівництво укриттів.

Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Бразилія в Україні Рафаел де Мелло Відал зазначив, що такі візити допомагають краще зрозуміти потреби регіону, а відтак і вектор допомоги.

untitled_design_4

Джерело


 

Enabel продовжує підтримувати Чернігівщину: у планах – модернізація центру крові та реконструкція будівельного ліцею

Освіта та медицина – у фокусі зустрічі з представниками Бельгійського агентства з розвитку Enabel та спеціалізованої державної установи «Український центр трансплант-координації», яка відбулась вчора в ОВА у межах роботи Регіонального офісу міжнародного співробітництва.

Значна кількість освітніх та медичних закладів області зазнали пошкоджень та руйнувань під час повномасштабного вторгнення військ рф. Частину вдалося відбудувати, але лишаються й ті, що потребують відновлення.  

«За ці три роки після деокупації  спільно з нашими міжнародними партнерами вдалося багато чого відновити. Вдячний агенції Enabel за всю ту допомогу, яка надається Чернігівщині. Важливо, що маємо багато спільних планів. Освіта, медицина, інфраструктура – пріоритет. Особисто для мене, саме питання освіти є найболючішим. Це пов’язано з постійними тривогами, відсутністю укриттів у деяких навчальних закладах. У прикордонних громадах, які постійно обстрілюються, діти навчаються онлайн. І це проблема. Тому дякую, що бельгійські партнери допомагають освітній і медичній галузям», – зазначив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.

Учасники зустрічі обговорили плани подальшої співпраці, серед яких модернізація обласного центру крові та реконструкція професійного будівельного ліцею.

Щодо першого – планується підписання відповідного стратегічного документу.

Чернігівський обласний центр крові був пошкоджений внаслідок авіаударів у березні 2022 року. Першочергові роботи провели коштом обласного бюджету, а капітальний ремонт – за рахунок державної субвенції.

«Центр крові є важливою складовою у системі екстреної медицини. Тому цей заклад та його матеріально-технічна база потребують особливої уваги та підтримки», – каже В’ячеслав Чаус.

«Наша ціль – не тільки розбудувати, а й підготувати центр, щоб він відповідав всім стандартам ЄС. Всі мають бачити, що Україна на шляху до євроінтеграції», – зауважив директор представництва Enabel в Україні Дірк Депре.

Здійснювати координацію системи крові – компетенція спеціалізованої державної установи «Український центр трансплант-координації».

«З нашого боку буде забезпечена вся технічна та консультативна підтримка. Ми зацікавлені, щоб центр крові на Чернігівщині став зразковим, показовим і відповідав необхідним ліцензійним вимогам», – заступник генерального директора установи Олександр Сергієнко.

Зауважимо, що бельгійські партнери продовжують підтримувати область. Так, у січні цього року Enabel передала Чернігову 14 генераторів. Їх розподілили на місцеві комунальні підприємства критичної інфраструктури.

«Ключове – швидкість. Від нас – максимальна підтримка. Бо медичні й освітні проєкти є надважливими», – підсумував В’ячеслав Чаус.

Регіональний офіс міжнародного співробітництва — ініціатива Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, що має на меті розвиток взаємодії місцевих та регіональних влад з міжнародними партнерами, які прагнуть співпрацювати на рівні області та територіальної громади.

untitled_design_3

 

Джерело


 

 

Громади Чернігівщини отримали ноутбуки та реанімобілі від Фундації Олени Зеленської

untitled_design_24 лютого 2024 року із візитом на Чернігівщині була перша леді Олена Зеленська. У фокусі – освіта і медицина. За сприяння Фундації Олени Зеленської область отримала ноутбуки для школярів та реанімобілі для медиків.

«Ми з командою на Чернігівщині – у регіоні, що межує з країною-агресоркою та стикається з постійними викликами. Саме тому зосередили увагу на реалізації проєктів у цьому регіоні, щоб підтримати його на всіх рівнях. Одним із пріоритетів для нас є забезпечення доступу дітей до освіти, адже 42 % школярів Чернігівщини змушені навчатися в змішаному або онлайн-форматі», - акцентувала перша леді.

Учні 12 громад області отримають ноутбуки для навчання. 628 гаджетів для дітей із вразливих категорій передала Олена Зеленська разом із командою Фундації та виконувачкою обов’язків Посла Латвії в Україні Мадарою Сілінією.

Так, ноутбуки отримали Городнянська, Деснянська, Добрянська, Киселівська, Козелецька, Михайло-Коцюбинська, Новгород-Сіверська, Олишівська, Понорницька, Семенівська, Сновська та Холминська громади. Переважна більшість гаджетів поїхала на прикордоння. Відтак, діти матимуть доступ до онлайн-навчання.

Це вже другий транш гаджетів, який передає Фундація спільно з латвійським фондом Ziedot.lv. Торік діти з Чернігівщини отримали 672 ноутбуки.

«Організувати освітній процес на прикордонні непросто. Тому така підтримка - важлива. Вдячний латвійському фонду й Фундації Олени Зеленської за всебічну підтримку регіону», - зазначив начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.

Перша леді зустрілася з представниками місцевої «екстренки».

«Наші медикиАбсолютно героїчні людиСаме вони рятують життя на прикордонніПід загрозою обстрілівПопри тещо самі є мішенню для ворога», - сказав В’ячеслав Чаус.

За сприяння Фундації Семенівська, Новгород-Сіверська та Ніжинська громади отримали 3 нових реанімобілі. Автомобілі швидкої допомоги оснащені необхідним медобладнанням і призначені для невідкладної евакуації.

«60 автівок Фундація передає від благодійного центру King Salman Humanitarian Aid and Relief Centre KSRelief (Королівство Саудівська Аравія). […] Автомобілі відправляємо до ОдеськоїХарківськоїДніпропетровськоїСумської та інших областей. […] На Чернігівщині передали три з них представникам місцевої «екстренки»», - зауважила перша леді.

untitled_design_1

Джерело


 

«U-LEAD з Європою»: у Чернігові розказали про плани підтримки регіону до 2027 року

2025_01_31_u-lead_3_У Чернігові 31 січня презентували плани ІІІ фази Програма «U-LEAD з Європою». Серед присутніх – начальник ОВА В’ячеслав Чаус та представники громад області.

 «U-LEAD з Європою» – це партнерство між українським урядом, ЄС та його державами-членами Німеччиною, Швецією, Польщею, Естонією і Словенією. З 2017 року впроваджується німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ. На Чернігівщині програма працює з 2016 року. Нині стартувала ІІІ фаза проєкту, яка триватиме до 2027 року.  

«U-LEAD з Європою» підставили плече області від початку повномасштабної війни. Зокрема, мова про постійну експертну підтримку у розробці проєктів відновлення та налагодження міжнародного партнерства. Також – це пакети екстреної підтримки 19 громадам Чернігівської області загальною вартістю понад 1 мільйон євро, субсидія для Куликівщини для проєкту «Бібліотечний коворкінг-центр», шкільна ініціатива – допомога у відновленні Новобасанської, Борзнянської, Мринської, Ічнянської шкіл та ремонт Чернігівської школи №3. І ще - підтримка цифррової трансформації у Березнянській, Бобровицькій, Куликівській, Кіптівській та Менській громадах.

«Важливо - синхронізувати наші громади з європейським досвідом. Розвивати горизонтальні зв’язки з іншими країнами. Уже зараз понад 20 наших громад мають партнерів за кордоном. Прагнемо до того, щоб усі 57 чернігівських громад мали іноземних побратимів. Сьогодні говорили про спільні плани на майбутнє. ІІІ фаза Проєкту «U-LEAD з Європою». У фокусі - євроінтеграція і спроможність громад», - сказав В’ячеслав Чаус.

Серед пріоритетних напрямків роботи ІІІ фази Програми – підтримка реформування та євроінтеграційних процесів, сприяння відновленню через спроможність місцевого самоврядування і відбудова та модернізація муніципалітетів.

Онлайн у своєму вітальному слові директор Програми «U-LEAD з Європою» Бастіан Файгель подякував сільським, селищним та міським головам за стійкість.

 «Ми, як і раніше, через нашу унікальну регіональну структуру та тематичні робочі групи готові стати надійним тилом та підтримкою для органів місцевого самоврядування у виконанні їхніх повноважень та відповідальних завдань», - зазначив Бастіан Файгель.

Джерело


 

1 2