У разі переміщення вказаних товарів через митний кордон України, країна їх походження обов’язково заявляється (декларується) митному органу шляхом зазначення в митній декларації назви країни походження товару та відомостей про сертифікат про походження товару (згідно з ч. 1 ст. 42 МКУ).
Згідно із вищезазначеним законом, крім документів, передбачених ч. 1 ст. 42 МКУ, декларант, уповноважена ним особа або перевізник зобов’язані надати митному органу в паперовій або електронній формі:
-
документи що підтверджують якісні характеристики товару, надані виробником товару;
-
документи й відомості, визначені ст. 335 МКУ (залежно від виду транспорту, яким здійснюється переміщення товару), що підтверджують маршрут постачання товару від виробника до підприємства, що є одержувачем згідно з зовнішньоекономічним договором (контрактом).
У разі видачі компетентним органом країни відправлення вищезазначених товарів сертифіката про походження товару, в митній декларації зазначаються також:
-
відомості про сертифікат про походження товару, виданий компетентним органом у країні походження товару.
Водночас для товарів, що переміщуються у складі товарних партій згідно з УКТ ЗЕД: 2710 19 81 00, 2710 19 83 00, 2710 19 85 00, 2710 19 87 00, 2710 19 91 00, 2710 19 93 00, 2710 19 99 00 сумарною вагою, що не перевищує 200 кг, в упаковці виробника та призначених для роздрібної торгівлі є виняток.
У цьому випадку країна їх походження підтверджується на підставі одного з документів про походження, визначених ч.1 ст. 41 МКУ. Йдеться про:
- сертифікат про походження товару
- або засвідчену декларацію про походження товару,
- або декларацію про походження товару,
- або сертифікат про регіональне найменування товару,
якщо інше не передбачено міжнародними договорами про вільну торгівлю.
Такі особливості встановлено тимчасово, до припинення або скасування воєнного стану в Україні.
Джерело
В жовтні Міністерство закордонних справ у співпраці з Держпродспоживслужбою України погодили з Міністерством сільського господарства та розвитку села Албанії форму міжнародного ветеринарного сертифікату для термічно оброблених молочних продуктів, призначених для споживання людиною.
Відповідна форма міжнародного сертифікату опублікована на офіційному веб-порталі Держпродспоживслужби.
Першим кроком для здійснення експорту харчових продуктів є запит оператора ринку на проведення позапланових заходів ветеринарного контролю у відповідності до вимог країни призначення до головних управлінь Держпродспоживслужби в областях та м. Києві, а також до міжрегіональних головних управлінь Держпродспоживслужби на державному кордоні за місцем розташування.
Довідково
Станом на сьогодні погоджено ветеринарні сертифікти для експорту в Албанію трьох груп товарів, а саме: м’яса птиці, м’ясних напівфабрикатів та термічно оброблених молочних продуктів, призначених для споживання людиною.