Грантова гуманітарна програма «Гуманітарна солідарність» реалізується Міжнародним фондом «Відродження» у партнерстві та за фінансової підтримки CARE Deutschland e.V. у відповідь на гуманітарну кризу, спричинену повномасштабним вторгненням росії на територію України.
До участі у другому етапі реалізації програми “Гуманітарна солідарність” запрошуються громадські об’єднання, які зареєстровані в Україні та працюють у цільових регіонах програми: Харківській, Запорізькій, Миколаївській, Київській, Чернігівській, Сумській, Львівській, Івано-Франківській, Рівненській та Закарпатській областях.
Мета конкурсу - сприяти швидкому реагуванню на нагальні й короткострокові гуманітарні потреби вразливих груп цивільного населення в умовах війни росії проти України.
Пріоритети конкурсу:
У громадах, що знаходяться у безпосередній близькості до зони бойових дій (Харківська, Запорізька та Миколаївська області), – підтримка ініціатив, спрямованих на доставку та надання прямої гуманітарної допомоги, забезпечення доступу до питної води та засобів гігієни для вразливих груп цивільного населення;
У деокупованих громадах (Київська, Чернігівська та Сумська області) – підтримка спільних для громадського сектору та місцевого самоврядування ініціатив, спрямованих на відбудову житла та підтримку вразливих груп цивільного населення у підготовці до зимового періоду;
У громадах, що прийняли найбільшу кількість внутрішньо-переміщених осіб (ВПО) (Львівська, Івано-Франківська, Рівненська та Закарпатська області) – підтримка ініціатив, спрямованих на посилення спроможності та покращення побутових умов у прихистках, підготовка їх до зимового періоду, а також забезпечення доступу ВПО, що перебувають у прихистках, до професійних медичних, психологічних та інших сервісів.
Відповідно до вимог основного донора – CARE Deutschland e.V. – гуманітарна допомога та підтримка в рамках програми «Гуманітарна солідарність» може бути спрямована лише на цивільне населення.
У рамках програми при оцінці заявок пріоритет надаватиметься проектам, які орієнтовані на підтримку жінок, дітей та людей старшого віку (60+), які є внутрішньо переміщеними особами та додатково належать до таких груп:
- особи з інвалідністю;
- особи, що перебувають на утриманні у спеціалізованих закладах (напр.: геріатричні заклади, сиротинці тощо);
- особи, що належать до соціально вразливих категорій.
Цей перелік не є вичерпним та, згідно з принципом неупередженості в наданні гуманітарної допомоги, не може тлумачитися як такий, що забороняє спрямовувати проектні зусилля на інші групи цивільного населення, які потребують гуманітарної допомоги.
Учасники конкурсу: громадські організації, спілки, асоціації, товариства та інші громадські об’єднання, які зареєстровані в Україні як неприбуткові або благодійні організації.
Пропозиції, подані прибутковими організаціями, політичними партіями, релігійними громадами, державними чи комунальними установами або фізичними особами до участі у грантовому конкурсі не приймаються.
Бюджет для грантових ініціатив:
Загальний бюджет конкурсу - 37 000 000 грн
Мінімальний розмір гранту – 450 000 грн.
Максимальний розмір гранту – 750 000 грн.
У рамках конкурсу планується підтримати до 50 проектів із максимальним строком реалізації кожної – до 3 місяців.
Відповідно до визначених пріоритетів, прийнятними є витрати на:
- товарів та обладнання для організації побуту внутрішньо переміщених людей у прихистках (напр.: ліжка, матраци, обігрівачі, генератори тощо);
- продуктів та обладнання для організації гарячого харчування та/або продуктів тривалого зберігання;
- товарів санітарно-гігієнічного призначення;
- будівельних матеріалів, пов’язаних з відбудовою;
- пального для забезпечення доставки гуманітарної допомоги.
- послуг, пов’язаних з адмініструванням проекту (не вище 15% від загального бюджету);
- послуг спеціалістів з будівництва та/або ремонтних робіт;
- послуг спеціалістів для надання психологічної, соціальної та іншої допомоги;
- послуг водіїв, вантажників, логістичних координаторів;
- харчування та інших форм підтримки волонтерів;
- послуг зв’язку (мобільний, інтернет);
- поштових та банківських послуг.
Проектні пропозиції, спрямовані на відбудову пошкодженого житла, будуть розглядатися лише за наявності оцінки пошкоджень та кошторису, складеного кваліфікованим фахівцем з будівництва, а також підтвердження реєстрації пошкодженого житла у додатку “Дія”.
Для участі необхідно заповнити аплікаційну форму за посиланням https://www.irf.ua/contest/gumanitarna-solidarnist-2-etap/ до 26 серпня 2022 р.
Питання щодо подання проектних пропозицій надаються лише електронною поштою до 22 серпня 2022 року за адресою humanitarian@irf.ua . У темі листа прохання вказати: «Запитання щодо конкурсу програми “Гуманітарна солідарність”», а у листі – своє ім’я й прізвище, а також організацію, яка подає проектну пропозицію.
Детально: https://gurt.org.ua/news/grants/79886/