На початку спілкування В’ячеслав Чаус подякував Франції за підтримку у протидії російській федерації, яка наразі веде повномасштабну війну проти України.
— Сьогодні Франція відіграє одну з ключових ролей у наданні Україні гуманітарної допомоги, військової техніки, підтримує запровадження санкцій проти росії. Приємно також відзначити, що ініціатива Президента Володимира Зеленського щодо патронату наших іноземних партнерів над українськими містами та областями для їхньої відбудови знайшла відгук серед французьких регіонів, — підкреслив начальник ОВА.
Зі свого боку, Надзвичайний і Повноважний Посол Франції зазначив, що як тільки буде прийнято відповідний формат взаємодії та юридично задокументовано умови співпраці, всі наявні види допомог від французької сторони об’єднають для формування своєрідної візитівки такого партнерства.
В’ячеслав Чаус коротко ознайомив членів делегації з поточною ситуацією на Чернігівщині та роботами, які необхідно виконати першочергово для відновлення життєдіяльності в області.
У ході зустрічі пан Етьєн де Понсен також цікавився нинішньою ситуацією на кордоні та масштабами руйнувань внаслідок активних бойових дій. З ними він особисто ознайомився, відвідавши постраждалі та зруйновані об’єкти як у Чернігові, так і його передмісті — Новоселівці.
До відома
Чернігівщина має тривалий досвід співпраці з французькими партнерами в економічній сфері. Так, в минулому році обсяги взаємної торгівлі збільшилися у 2,5 рази.
При цьому обсяг експорту товарів збільшився у 3 рази відповідно до 2020 року та склав 14,2 млн дол. США, що становить 1,2% в загальнообласному показнику експорту. До Франції ми поставляли текстильні вироби, зернові та вироби з деревини.
Імпорт товарів збільшився у 1,7 раза та склав 4,9 млн дол. США (1,0% в загальнообласному показнику). З Франції до області надходили текстильні матеріали та вироби, засоби наземного транспорту, крім залізничного, машини та обладнання, полімерні матеріали, пластмаси тощо.
Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі становило 9,3 млн дол.США.