9 вересня відбулось чергове засідання Комісії з питань координації євроатлантичної інтеграції України під головуванням Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної.
У ході засідання було обговорено стан виконання рішення РНБО про невідкладні заходи щодо поглиблення інтеграції України до НАТО від 4 червня, реалізацію Річної національної програми під егідою Комісії Україна-НАТО (РНП) на 2021 рік та підготовку проекту РНП на 2022 рік, проведення дослідження з оцінки гендерного впливу у секторі безпеки та оборони України, а також інші питання.
“Річні національні програми, які за формою та, головне, змістом максимально наближені до Плану дій щодо членства в НАТО, залишаються нашою дорожньою картою реформ, за якою Україна рухається до майбутнього членства в Альянсі. Завдяки злагодженій роботі державних структур, ми сьогодні маємо гарний показник щодо реалізації завдань з Річної національної програми. РНП-2021 успішно виконується”, - сказала Ольга Стефанішина.
Віце-прем'єр-міністр також зазначила, що важливе значення у тісній співпраці України з Альянсом має реалізація переваг, які відкриває Програма НАТО з розширених можливостей.
“Україна сформувала дорожню карту участі у Програмі, яка зараз знаходиться на розгляді у штаб-квартирі Альянсу. Ці питання стосуються різних аспектів, зокрема участі українських військових у навчаннях НАТО в рамках статті 5-ої Вашингтонського договору “Колективна оборона”, можливостей щодо обміну закритою інформацією з країнами НАТО, призначення представників з України до командних структур НАТО та інше”, - зазначила Ольга Стефанішина.
Під час засідання Комісії було обговорено проміжні результати роботи з налагодження обміну інформацією з обмеженим доступом в електронному вигляді між державними органами України та відповідними інституціями НАТО.
Віце-прем'єр-міністр також акцентувала увагу на важливості запуску процесу оборонних закупівель відповідно до нового закону “Про оборонні закупівлі”.
Під час засідання Комісії також було зосереджено на питаннях проведення гендерної оцінки у секторі оборони і безпеки.
Крім того, було обговорено питання проведення в Україні у 2021 році національних змагань з кіберзахисту, а також змагань НАТО TIDE Hackaton (Technology for Information, Decision and Execution) у 2022 році.
“Такі змагання мають важливе значення для оборонного потенціалу країни. Вони допомагають налагодити взаємодію між працівниками оборонно-безпекового сектору та ІТ-експертами для вирішення спільних завдань сектору безпеки та оборони”, - пояснила Ольга Стефанішина.
Водночас, Північноатлантичний Альянс вже ухвалив позитивне рішення щодо проведення у 2022 році міжнародних змагань “TIDE Hackathon” в Україні.
“Це потужний політичний сигнал від НАТО, оскільки на теперішній час жодна країна, яка не є членом Альянсу, не виступала у ролі приймаючої країни для проведення подібних змагань для фахівців з програмування”, - сказала Ольга Стефанішина.
Наступне засідання Комісії з питань координації євроатлантичної інтеграції України під головуванням Ольги Стефанішиної відбудеться у жовтні цього року і буде присвячено обговоренню широкого кола питань взаємодії з НАТО з безпекових та оборонних питань.