З 15 липня до 15 вересня 2021 року Міністерство освіти і науки України та Рада з наукових та технічних досліджень Турецької Республіки (TUBITAK) оголосили конкурс спільних українсько-турецьких науково-дослідних проєктів на 2022-2023 роки.
Конкурс відкритий для будь-яких науково-дослідних груп закладів вищої освіти, наукових установ та підприємств обох країн.
Проєктні пропозиції приймаються за такими пріоритетними напрямами:
- матеріалознавство;
- науки про життя, охорона здоров’я та біотехнології, включаючи лікування таких хвороб, як нова коронавірусна пневмонія;
- науки про Землю та довкілля;
- «діджиталізація» та інформаційні технології;
- аерокосмічна техніка, включаючи безпілотні літальні апарати;
- енергетичні технології.
Для участі в конкурсі потрібно подати:
- Супровідний лист (1 примірник, скан-копія не допускається). Вимоги: на бланку установи-заявника, адресований на ім’я першого заступника Міністра освіти і науки Кизима М. О., текст у довільній формі із зазначенням назви спільного проєкту, пріоритетного напряму, ПІБ наукового керівника та з переліком додатків. Обов’язково зазначити, що дослідження по темі проєкту не фінансуються з держбюджету в межах інших конкурсів.
- Форма заявки на участь у конкурсі (2 паперові примірники заявки, скан-копія сторінок з підписами і печаткою від турецького партнера допускається; сторінки з підписами і печаткою від української сторони – лише в оригіналі). Вимоги: двомовна (заповнюється послідовно українською та англійською мовами в одному файлі). Вимоги до усіх пунктів заявки наводяться у файлі заявки.
- Лист-підтвердження від турецького партнера-керівника проєкту (1 примірник; скан-копія листа допускається). Вимоги: на бланку установи-партнера, адресований на ім’я керівника установи-заявника, текст у довільній формі із зазначенням прізвищ керівників проєкту, назви спільного проєкту, яка має співпадати із назвою проєкту у формі заявки.
- Акт експертизи на відкриту публікацію матеріалів за темою проєкту (1 примірник, скан-копія не допускається). Вимоги: експертна комісія установи затверджує висновок, в якому зазначається, що матеріали проєктної пропозиції не містять відомостей, заборонених до відкритого опублікування, текст у довільній формі.
- CV українського та турецького наукових керівників проєкту (по 1 примірнику). Вимоги: CV кожного керівника оформлюються двома мовами – українською та англійською, текст у довільній формі.
- Заповнити Google-анкету, до якої обов’язково додати заповнену заявку у форматах *.doc та *.pdf. Google-анкету краще заповнювати після підготовки усіх зазначених документів.
Документи приймаються за адресою: Україна, 01601, м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 16, Міністерство освіти і науки України (МОН).
Їх можна подати двома способами:
- надіслати поштою (дата визначається за штампом на конверті поштового відправлення і повинна бути не пізнішою останнього дня конкурсу);
- передати особисто – залишити у скриньці для листувань, яка розташована у холі МОН за вказаною вище адресою.
Дедлайн: 15.09.2021.
Критерії відбору:
- наукова відповідність, якість та оригінальність проєкту;
- здатність та компетентність тимчасових наукових колективів втілити проєкт у життя;
- можливість проведення спільних досліджень і адекватність наукового методу;
- досвід участі у міжнародних проєктах і майбутній розвиток міжнародного співробітництва;
- якість інфраструктури установ, що беруть участь у проєкті;
- участь у проєкті молодих науковців (віком до 35 років);
- можливості практичного використання результатів проєкту.
Фінансування виділяється два роки поспіль, на кожний рік окремо.
З виконавцями щороку укладають відповідні договори на виконання проєктів. Рішення про продовження фінансування наступного року приймається після розгляду звіту за попередній рік роботи.
Кожна Сторона покриває витрати, пов'язані з перебуванням своїх вчених в країні-партнері, а саме: транспортні витрати, проживання, добові витрати, а також покриває витрати на медичне страхування та візову підтримку.
Українська сторона залишає за собою право оплачувати заробітну плату своїм вченим, які беруть участь в українсько-турецьких проєктах, відповідно до нормативно-правових актів України.
Контакти:
З української сторони:
Міністерство освіти і науки України, відділ міжнародного співробітництва головного управління із реалізації політик у сфері науки та інновацій директорату науки та інновацій, Савіна Олена.
Адреса: Київ, 01601, бул. Т. Шевченка, 16, тел. (044) 287-82-35, електронна пошта: a_savina@mon.gov.ua .
З турецької сторони:
Рада з наукових та технічних досліджень Турецької Республіки (TUBITAK), Рагіп Байрамбелі, тeл. +90 312 298 1792, електронна пошта: ragip.bayrambeyli@tubitak.gov.tr .