Нова Стратегія нацбезпеки визначає алгоритм дій на шляху до членства НАТО
Дата: 16.09.2020

630_360_1570969573-166Європейська та євроатлантична інтеграція є пріоритетом національної безпеки та інтересів України. Про це йдеться у Стратегії національної безпеки України, яку було затверджено указом Президента 14 вересня.

«Стратегія національної безпеки, чітко визначаючи національні безпекові пріоритети, є основою для всіх реформ у секторі безпеки та оборони. Вона враховує усі можливі глобальні ризики – від зовнішньої агресії до зміни клімату та пандемії. Саме тому важливо, що поряд з впровадженням Річних національних програм під егідою Комісії Україна - НАТО пріоритетність також надається повному виконанню Угоди про асоціацію з ЄС. Ця стратегія надсилає чіткий сигнал усім державним органам влади, що маємо максимально прискорити впровадження реформ для досягнення необхідних критеріїв членства в ЄС та НАТО», – пояснила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.

Для зміцнення особливого партнерства з НАТО та набуття повноправного членства в Альянсі Україна планує:

- у максимально стислі строки досягти достатньої взаємосумісності Збройних Сил України та сектору безпеки і оборони зі структурами держав Альянсу;

- суттєво активізувати реформи, які необхідно впровадити для досягнення відповідності критеріям членства в НАТО у рамках імплементації Річних національних програм під егідою Комісії Україна – НАТО;

- отримати запрошення та приєднатися до Плану дій щодо членства в НАТО.

Довідково

14 вересня 2020 року Президент України Володимир Зеленський підписав Указ «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України», яким вводиться у дію рішення РНБО «Про Стратегію національної безпеки України» та затверджується відповідна Стратегія.

Джерело