При ТПП України створено українсько-казахстанську ділову раду. Вона працюватиме над пожвавленням співробітництва України та Казахстану у торговельно-економічній сфері. До української частини Ділової ради уже увійщло понад 60 компаній і вона відкрита до приєднання.
«Казахстан – один із головних торговельних партнерів України у Центральній Азії. Ми бачимо колосальний потенціал у кооперації. А ще важливо пам’ятати про величезні сусідські ринки – ЄС і Китай. Тому сьогодні ми офіційно, у присутності представників посольств обох країн, започаткували Українсько-Казахстанську ділову раду. Наша мета, як Торгово-промислової палати, – спростити бізнесу взаємодію, продовжувати на мікрорівні допомагати підприємствам виходити на ринок і комфортно й успішно працювати. Тільки разом ми досягнемо усіх намічених цілей», – сказав президент ТПП України Геннадій Чижиков.
Україна та Казахстан – стратегічні партнери. Для України важлива зовнішньоекономічна підтримка в час, коли у світі посилюють протекціоністські заходи
Перспективні напрями співпраці бізнесу обох країн – паливно-енергетичний комплекс, переробка та зберігання товарів, електроніка, промисловість тощо.
За словами Арнура Танбая, радника посольства Казахстану в Україні, без волі та бажання бізнесу жодні зусилля не призведуть до результату. Він підкреслив, що певна частка локалізації українського виробництва в Казахстані відкриє бізнесу додаткові можливості.
Головою українською частини Ділової ради обрано Сергія Свистіля, віцепрезидента ТПП України на громадських засадах.
«Обопільний інтерес бізнесу є. Постійні інструменти підтримки Палата забезпечила – ми створили Торговий дім та Ділову раду. І це приносить позитивні результати. Зростає кількість спільних підприємств. Наша Ділова рада – це передусім інструмент і помічник для бізнесу, а також Міжурядової комісії з питань торговельно-економічного співробітництва. Роботи чимало. Перш за все, потрібно працювати над зростанням товарообігу. Актуальними також є питання транспорту і логістики», – сказав Сергій Свистіль.
Серед першочергових проблем, над якими розпочинає роботу Ділова рада, – побудова транзитного коридору, об'єднання товарного потоку, поширення інформації щодо сертифікації продукції на відповідність у Казахстані та можливості участі у тендерних закупівлях, перевірка надійності партнера, інвестування тощо.