Цими днями в області перебувають представники Асоціації гмін басейну річки Віслока (Польща) - керівники польських гмін Малопольського та Підкарпатського воєводств. Метою їхнього візиту є встановлення контактів між польськими гмінами та українськими територіальними громадами для зміцнення місцевого самоврядування. Візит проходить в рамках відзначення Дня Європи в Україні.
В рамках їх візиту 15 травня відбулася конференція на тему «Реалізація проектів регіонального розвитку на засадах міжмуніципального співробітництва: польський досвід». Участь взяли перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова, голова облдержадміністрації Олександр Мисник, представники органів місцевого самоврядування Чернігівщини та Польщі.
Учасникам було презентовано процес реформи децентралізації в області та зміни, що відбулися в наслідок цієї реформи. Представники польського самоврядування зі свого боку поділилися досвідом міжмуніципального співробітництва у питаннях охорони навколишнього середовища та впровадження систем відновлюваної енергетики на громадських будівлях та приватних будинках.
Польська делегація перебуватиме на Чернігівщині до кінця тижня, відвідає кілька територіальних громад, ознайомиться з культурними та історичними пам’ятками нашої області.