За результатами 2018 року маємо позитивні тенденції у зовнішній торгівлі товарами.
У звітному періоді підприємства Чернігівщини здійснювали зовнішньоторговельні операції з партнерами з 135 країн світу, обсяги яких збільшились на 15,7% відповідно до попереднього року та перевищили 1 млрд.дол.США.
При цьому зростання експорту товарів на 20,8% (до 755 млн. дол. США) проти імпорту на 8,6% (до 483,3 млн. дол. США) дозволило забезпечити позитивне сальдо у розмірі 271,7 млн. дол. США.
На нарощування експорту найсуттєвіший вплив мало збільшення поставок продовольчих товарів, які формували 65,4% загального показника, зокрема зернових культур (у 1,6 раза) та готових харчових продуктів (+32%). Серед непродовольчих товарів збільшилися обсяги поставок деревини та виробів з деревини (+36,5%), взуття (+21,9%).
При цьому найбільшим споживачем продукції регіону став Євросоюз, до якого Чернігівщина продала товарів на $304,7 млн., що становить 38,4% обласного показника експорту.
ТОП-3 європейських країн, які торік найбільше імпортували продукцію області.
- Лідером серед споживачів регіональних товарів стали Нідерланди. Експорт до даної країни зріс на ↑ 37,6% та склав $68,1 млн.
- Друге місце посіла Іспанія, експорт до якої рекордно ↑ аж у 3 рази та склав $58,9 млн.
- Третя сходинка за Румунією. Експорт до цієї країни ↑ на 22,6% та склав $34,8 млн.
Серед решти країн світу значні обсяги експорту поставлялись до Білорусії (5,9%), Єгипту (5,3%), Туреччини (4,6%), Грузії (4,4%), Китаю (4,1%).
Коефіцієнт покриття експортом імпорту становив 1,56.