Під час візиту заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торгового представника України Наталії Микольської до Ізраїлю було досягнуто домовленість про співпрацю у вивченні та імплементації ізраїльського досвіду та заплановано провести в Ізраїлі Торгову місію з метою представлення українських товарів та послуг, проведення В2В зустрічей для налагодження та розширення торговельних відносин.
«Ми обговорили можливі заходи для інтенсифікації промислового діалогу і залучення українських і ізраїльських виробників до глобальних ланцюжків доданої вартості. Серед іншого, це питання може бути дуже актуальним в світлі укладення Угоди про вільну торгівлю та приєднання України до Регіональної Конвенції Пан-Євро-Мед (преференційні правила визначення походження товару), яка передбачає діагональну кумуляцію», - розповіла Наталія Микольська.
Можливість проведення спільних бізнес-заходів (B2B, “buyers missions”, спеціалізовані бізнес-місії тощо) цікавих для українських експортерів було обговорено в рамках зустрічі з керівником Федерації торгово-промислової палати Ізраїлю, яка переважно об`єднує ізраїльських імпортерів – трейдерів товарів та послуг. Сторони обговорили експортний потенціал української металургії, агропромислового комплексу, легкої промисловості, хімічної та деревообробної галузей тощо.
Всі зустрічі під час візиту були присвячені вивченню досвіду Ізраїльської сторони в сфері міжнародної торгівлі, її інтенсифікації та планам щодо вивчення системи розвитку експорту.
Інститут експорту та розвитку міжнародної співпраці створений Урядом і бізнесом ще в 1958 році як неприбуткова організація успішно надає свої послуги тисячам експортерів шляхом проведення торговельних місій, інтеграції в глобальні ланцюжки доданої вартості, промоційних заходів, тренінгів та спільної участі в виставках закордоном, висловив готовність поділитися досвідом та сприяти розвитку торгівлі між нашими країнами.
Цікаво що ізраїльські виробники представлені окремою Асоціацією промисловців.
Обговорили можливі заходи для інтенсифікації промислового діалогу й залучення українських та ізраїльських виробників до глобальних ланцюжків доданої вартості. Серед іншого, це питання може бути дуже актуальним в світлі укладення Угоди про вільну торгівлю та приєднання України до Регіональної Конвенції Пан-Євро-Мед (преференційні правила визначення походження товару), яка передбачає діагональну кумуляцію.
Представники Корпорації ASHRA, що займаються страхуванням ризиків в міжнародної торгівлі презентували досвід щодо особливостей страхування політичних та комерційних ризиків в реалізації експортних операцій та інвестиційних проектів ізраїльських компаній закордоном.
Важливо зазначити що усі інституції, що займаються розвитком міжнародної торгівлі в Ізраїлі тісно взаємодіють з Урядом та між собою, а також регулярно в тісній співпраці з бізнесом переглядають ключові моменти експортної стратегії, яка останніми роками все більше уваги приділяє розвитку хай-тек технологій, експорту послуг, та азійським ринкам.
Крім того, в рамках візиту відбулася зустріч з представником громадської організації - Israeli Friends of Ukraine, де було обговорено питання можливої співпраці для просування інтересів України за кордоном.