Експортерам спростили процедури оформлення товарів та зменшили витрати
Дата: 05.11.2015

112Верховна Рада України 255 голосами прийняла два важливих для вітчизняних експортерів Закони України. Обидва документи передбачають суттєве спрощення експортно-імпортних процедур.

Перший — проект Закону України за №0069 «Про ратифікацію Протоколу про внесення змін до Марракеської угоди про заснування Світової організації торгівлі».

Та другий — проект Закону України за №0059 «Про ратифікацію Протоколу між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Таджикистан про вилучення окремих товарів з режиму вільної торгівлі до Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Таджикистан про вільну торгівлю від 6 липня 2001 р.», який визначає переліки товарів, що вилучаються з режиму вільної торгівлі між двома країнами.

Внесення цих змін вимагали процедури СОТ для приведення Україною у відповідність своїх міжнародних зобов'язань.

«Спрощення стосується, в тому числі, митних і «навколо-митних» процедур та має на меті, зробити імпорт і експорт швидшим, дешевшим, більш передбачуваним. Це дуже важливо в контексті роботи, яка ведеться для збільшення нашого експорту», — прокоментувала ратифікацію Угоди СОТ Наталія Микольска, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України — Торговий представник України.

За словами Наталії Микольскої, зараз наші експортери відзначають 3 найболючіші проблеми: відшкодування ПДВ, валютний контроль та обмеження на експортно-імпортні процедури. «Проголосувавши ці законопроекти, Україна реалізує положення, які знизять на 15% витрати бізнесу, пов’язані з міжнародною торгівлею», - зазначає вона.

Один із пунктів Угоди вводить застосування процедур «єдиного вікна» та прискореного відправлення товарів на всіх пунктах пропуску в межах країни. Відповідні формальності та процедури оформлення товарів державними органами також будуть значно простішими.

Слід додати, що українські експортери давно очікували спрощення експортно-імпортних процедур, ставлячи це питання на один щабель із поверненням ПДВ та лібералізацією валютного регулювання. “Прийняття законопроекту та ратифікація Угоди стане позитивним сигналом для учасників міжнародної торгівлі і як наслідок, стимулюватиме реформи з дерегуляції у сфері зовнішньоекономічної діяльності. Очікуємо на зростання обсягів українського експорту та створення більш сприятливих умов для ведення бізнесу в Україні.

Тож наступного року зрушимо зі 109 місця за показником «Міжнародна торгівля» в рейтингу Світового банку «Doing Business 2016» у сторону розвинених та успішних країн”, - прокоментувала Торговий представник України.

Джерело